Bulgaaria ja Rumeenia õppereis

Koostööprojekti 834016780030 tulemusaruanne

Koostööprojekti nimetus: „Peipsi ja Virumaa kalanduspiirkondade arendamine Bulgaaria ja Rumeenia näitel“

Koostööpartnerid: MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu ja MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing

Koostööprojekti sihtrühm: MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing ja MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu liikmed ja esindajad.

Koostööprojekti periood:

  • Projektitaotluse ja õppereisi ettevalmistamine – september 2017 – märts 2018
  • Õppereis koos reisiga Tallinna lennujaama ja tagasi 30.märts – 09. aprill 2018

Koostööprojekti eesmärk: Koostööprojekti eesmärgiks oli saada nii teoreetilisi kui praktilisi teadmisi tutvudes Bulgaaria ja Rumeenia kalanduspiirkondade ettevõtmistega, nt. kalandusega seotud toodete ja teenuste väljatöötamine, tootmine ja turundamine; turismi, sh. kalandusturismi teenuste ja toodete pakkumine ja turustamine; kuidas on korraldatud ettevõtjate, omavalitsuste ja organisatsioonide vaheline töö ja koostöövõrgustike toimimine jms.

Projekti alameesmärgiks oli kaasata ka Peipsi ja Virumaa piirkondade muu emakeelega ettevõtjaid, julgustada neid suhtlema nii omavahel kui teiste ettevõtjatega, sh. ettevõtjatega väljaspoolt oma piirkonda.

Koostööprojekti tegevused: Bulgaarias külastati kokku nelja kalanduspiirkonda (Shabla-Kavarna-Balchiku, Byala, Nessebari ja Sozopoli-Primorski-Tzarevo kalanduspiirkondi), kus tutvustati perioodil 2007-2013 läbiviidud projekte, räägiti kalandusest, selle probleemidest ja tutvustati tulevikuplaane. Rumeenia kalanduspiirkondadest oli sügisel 2017.a esialgne kokkulepe olemas vastuvõtuks Giurgiu piirkonnaga, kuid 2018. aasta alguses selgus, et isik, kelle kontaktid Farnet edastas, ei tööta enam piirkonnas ning sealse piirkonna juhatuse tasemel väideti, et meie e-kirjad ei lähe neile kohale (abiks suhtlemisel oli kohalik eestlane), siis tuli viimasel momendil Rumeenia koolituse plaanid ümber teha. Külastasime iseseisvalt Giurgiu sadamat ja ühe planeeritud koolituse asendasime Tutrakani kalandus- ja paadiehitusmuuseumi külastusega ja ajaloolise kaluriküla tutvumisega.

Projekti koolitused toimusid inglise (tõlkega eesti ja vene keelde) või vene (tõlkega eesti keelde) keeles.

Projekti tulemused: Peipsi kalanduspiirkonnast osales õppereisil Rumeeniasse ja Bulgaariasse 18 isikut, Virumaa piirkonnast 14 isikut, lisaks MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu tegevjuht (kokku 33).

Projektile seatud eesmärgid said täidetud. Omavahel loodi uusi kontakte nii Virumaa ja Peipsi kalurite ja teiste huvigruppide esindajate vahel ning lisaks sõlmiti sidemeid Bulgaaria kalurite ja piirkondade esindajatega. Meile üha enam murettekitav võõrliik – ümarmudil on seal toiduna igapäevases kasutamises. Seda müüdi nii turul, kui ka pakuti lahkesti maitsta. Samuti toimus jooksvalt ka keeleõpe eestlaste ja muu emakeelega osalejate vahel.

Scroll to Top